Szybki kontakt:
napisz do nas
lub zadzwoń 606 131 724
Napisz do nas
Masz pytanie? Napisz, czekamy na wiadomość od Ciebie!
imię, nazwisko *
adres e-mail *
telefon
treść wiadomości *
* - pola obowiązkowe


Blog

Ile kosztuje strona internetowa? Poproszę stronę internetową!

Z tytułowym pytaniem wykonawcy stron internetowych, spotykają się bardzo często.
Z własnego doświadczenia i doświadczenia kolegów po fachu wiemy, że jest to niemal standard – zwłaszcza podczas rozmowy przez telefon. Osoby prywatne, czy też prowadzący mniejsze lub większe firmy, poszukiwania wykonawcy, któremu powierzą przygotowanie swojej strony www, zaczynają od tego właśnie pytania – i to, staje się czynnikiem priorytetowym – czy słusznie?
Na początek krótki skecz:
–    Dzień dobry, czy zajmujecie się Państwo stronami internetowymi?
–    Dzień dobry, tak Proszę Pana, w czym mogę pomóc?
–    Chciałbym mieć stronę internetową, ile to będzie u Was kosztowało?
–    Dobrze Proszę Pana, proszę mi powiedzieć co mniej więcej Pana interesuje – jaką stronę chciałby Pan założyć – jakie miałaby mieć funkcjonalności i przeznaczenie?
–    Nooo wie Pan taka prosta, tylko że to zależy od tego jaka będzie cena, dzwonię aby się zorientować jakie są to koszty.


aby nie zanudzać na tym poprzestaniemy. Przebieg tego typu rozmów jest niemalże identyczny i polega na „odbijaniu piłeczki” - klient chce znać cenę, natomiast wykonawca aby ją podać potrzebuje kilku podstawowych informacji. Całą sytuację można przyrównać do znanego skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju – Drzwi, w którym to klient przychodzi do sklepu i zadaje proste pytanie: „Dzień dobry czy są drzwi, poproszę drzwi..”,  pytanie sprzedawcy: „Lewe czy prawe..?” wprowadza kupującego w spore zakłopotanie...

W sieci znajdziemy wiele ofert wykonania stron internetowych. Na rynku jest wiele firm i powstają kolejne oferujące tego typu usługi. Jakość świadczonych usług jest bardzo różna, są firmy które zwyczajnie psują rynek i zaniżają poziom, jak również są takie od których sami się uczymy i są oni dla nas wzorem do naśladowania.

Ile wobec tego kosztuje strona internetowa? Znając rynek otwarcie możemy powiedzieć że ceny kształtują się w przedziale: od złotówki do nieskończoności. Ceny stron internetowych są bardzo zróżnicowane - na co jednak należy zwracać uwagę wybierając odpowiednią ofertę? Postaramy się udzielić kilku wskazówek, które na pewno będą pomocne przy dokonywaniu ostatecznego wyboru.

Profesjonalnie, tanio, szybko
Uniwersalna prawda branż usługowych mówi jasno: jeżeli ma być profesjonalnie i szybko – to nie może być tanio, profesjonalnie i tanio –  nie może być szybko, natomiast szybko i tanio – nigdy nie będzie profesjonalnie. Nie można i nie da się zagwarantować wszystkiego – tego typu oferty z góry wydają się być niemożliwe do zrealizowania a co za tym idzie, są mało wiarygodne.

Wycena
Jeżeli na pytanie: jaki jest koszt wykonania strony internetowej? - usłyszycie konkretną kwotę, możecie śmiało podziękować. Dokładna wycena nie może opierać się na niewiadomych! Trzymajmy się kolejności: najpierw przedstawiamy swoje potrzeby – czyli to co chcielibyśmy, aby znalazło się na naszej stronie internetowej, mówimy o oczekiwaniach, a dopiero na podstawie zebranych informacji możliwe jest przygotowanie konkretnej oferty cenowej, nigdy na odwrót!

Określenie budżetu
Wiadome jest, że nie każdy może sobie pozwolić na duży wydatek związany z przygotowaniem strony internetowej, ale to nie oznacza że jest się skazanym na słabej jakości usługi. Możemy zadziałać zupełnie odwrotnie, określmy na wstępie budżet jaki chcemy przeznaczyć, informujmy o tym webmastera/firmę świadczącą usługi projektowania stron internetowych i pytamy co mogą nam w tej kwocie zaproponować. Negocjacje dzięki temu staną się znacznie prostsze i na pewno otrzymamy konkretną ofertę.

Panel administracyjny - CMS
Standardem nowoczesnych stron internetowych jest panel administracyjny za pomocą którego sami możemy zarządzać treściami publikowanymi na stronie. Jest to bardzo istotne i bardzo często o tym zapominamy. Należy wiedzieć czy strona takowy system będzie posiadać, czy będziemy mieli do niego dostęp, zapytać o możliwość zapoznania się z systemem – wersją demonstracyjną. To my będziemy administratorami naszej strony więc musimy mieć pewność że jej obsługa z poziomu panelu nie sprawi nam trudności.

Bardzo często spotykamy oferty stron internetowych z ograniczoną liczbą podstron – co to w takim razie jest za system który ogranicza nam liczbę podstron? Każdy profesjonalny system daje możliwość dodawania nieograniczonej liczby podstron, zdjęć itp. – odpowiedź jest prosta: oferent celowo wprowadza ograniczenia, aby podnieść w przyszłości opłatę (pobrać jednorazowo – lub zwiększyć abonament) jeżeli zechcemy zwiększyć – rozbudować naszą stronę internetową.

Webmasterzy/firmy oferujące tanie strony internetowe bardzo często wykorzystują darmowe systemy CMS takie jak Wordpress, Joomla, itp. Systemy, który są darmowe dla każdego i stworzone oraz rozwijane właśnie z myślą o osobach które nie mają wiedzy na temat tworzenia stron internetowych, lub zwyczajnie nie chcą wydawać pieniędzy na stronę internetową. Taki system z założenia jest darmowy, ale zawsze ma jakieś ograniczenia, a ewentualna rozbudowa wiąże się z kosztami i angażem webmastera. Tak więc czy taka pozorna oszczędność i działanie na własną rękę jest opłacalne?

Czynników na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze oferty przygotowania strony internetowej jest bardzo wiele i nie sposób wszystkie wymienić. Poza tymi, które wymieniliśmy powyżej polecamy zwrócić uwagę na portfolio, doświadczenie czy rekomendacje.

Jako klient poszukujący osoby lub firmy, która zaprojektuje nowoczesną i funkcjonalną stronę internetową, pamiętaj aby zebrać kilka podstawowych informacji, które będziesz mógł przekazać wykonawcy. Nie muszą to być fachowe szczegóły ponieważ klient nie ma obowiązku być specjalistą (webmasterem) a jedynie ogólne założenia wokół których zostanie zbudowany cały projekt. Kontakt z wykonawcą podczas realizacji zlecenia z pewnością doprowadzi do zrealizowania idealnego projektu zarówno z perspektywy klienta jak również firmy ponieważ wykonana strona internetowa jest reklamą dla obu stron.

Wybierajcie mądrze!

źródło zdjęcia: forumgastronomiczne.pl
Komentarze (6)
Zofia
2019-07-09 10:14:00

otóż to nie rozumiem dlaczego w różnych ofertach różne sa ceny, i od czego to zależy, szukałam na to odpowiedzi i teraz już wiem. ja znalazłam ciekawą ofertę https://360-web.pl/strona-internetowa-cena/ ta firma tworzy strony internetowe w Warszawie, i zastanawiam sie czy zdecydowac sie na zlecenie stworzenia strony www czy samemu spróbować.

goska
2013-10-17 13:53:45

dobry wpis:
http://mediacafepl.blogspot.com/2012/10/content-marketing-90-marketerow.html

autor
2013-05-22 08:33:32

Dzięki Tirex za komentarz. W gruncie rzeczy potwierdziłeś to o czym jest powyższy tekst. Każdy system, który jest rozwijany i obsługiwany przez specjalistę może być dobry. Świadczy o tym wiele stron opartych o wordpress i joomle. Nie wiem gdzie znalazłeś informacje w powyższym tekście jakobym miał stwierdzać, że woordpress czy joomla są gorsze? Nie mam pojęcia. Nie wspominam również ani słowem o systemie jaki sami oferujemy naszym klientów, prowadzony blog nie służy nam do promowania własnych usług. Stwierdzasz że nasz system W-S CMS rozwijany jest przez jedną osobę? Integralną częścią firmy nie muszą być współpracownicy, którzy są angażowani podczas danego projektu.

Tirex
2013-05-21 22:00:54

Czytam tak tego bloga i nie wiem czy mam płakać czy się śmiać. Autor twierdzi iż darmowe systemy zarządzania treścią jak wordpress czy joomla są gorsze i dla ludzi którzy nie potrafią tworzyć stron. Uważasz też że firma która postawi stronę na Joomli przysłowiowej jest gorsza? BO co? bo sama nie napisała CMS nie bądź śmieszny proszę cię, strona na Joomli czy Wordpressa jest bardzej bezpieczniejsza niż nie jeden CMS tworzony przez osobę lub grupkę 2-3 osób. W twoim przypadku zapewne 1 osoba. Mało wiesz na temat bezpieczeństwa aplikacji internetowej skoro tak twierdzisz. Widziałem mnóstwo stron które były tworzone na systemie Joomla, jeśli webmaster jest kumaty to potrafi zrobić cuda. A nie założenie darmowa Joomla = gówno albo wordpress. Tak samo stwierdzić mogę iż ów wspomniany system CMS który widnieje na tej stronie po odpowiedniej analizie i pentestach bezpieczeństwa jestem wstanie wytknąć ci błędy które wymagają szybkiej interwencji. Nie kompetentna osoba która stawia system Joomla czy inny darmowy jest wstanie narobić bałaganu i po pewnym czasie się dziwi czemu jego strona została zaatakowana.

webdesigner
2013-04-06 15:34:09

nie znalazłem w artykule jakoby autor stwierdzał że Wordpress czy Joomla są gorsze od dedykowanych systemów, ocena jest indywidualną kwestią jak również przeznaczeniem tworzonej strony internetowej - osobiście nie znam ani jednego dużego serwisu, który jest postawiony na Wodpresie czy też Joomli lub innym tego typu, być może się mylę i to wynika z mojej niewiedzy, niemniej jednak z własnego doświadczenia wiem, że są to systemy tworzone przez firmy które się tym specjalizują, takie jak ta w której pracuję. Darmowe systemy są dobre dla osób które nie mają wiedzy na temat tworzenia stron, a chcą samemu takową prowadzić. Freelancerzy bardzo często opylają stronki na Wordpressie, a ludzie płacą za coś co mogą mieć za free :-)

metal
2013-04-05 23:50:47

Nie zgodzę się z tym, że strony tworzone na Wordpress czy Joomla są gorsze i trudniejsze w późniejszej rozbudowie. CMSy te są ciągle rozwijane i ulepszane. Poprawiane są kwestie funkcjonalne jak i kwestie związane z bezpieczeństwem. Wordpress niejednokrotnie ma większe możliwości niż nie jeden CMS dedykowany. Poza tym jeżeli klient będzie chciał rozbudować stronę o nowe funkcjonalności których nie ma np. wordpress to zapewnie taki CMS dedykowany też ich nie będzie miał, także wszystkoi tak sprowadza się do dodatkowej prawy programisty.

Komentuj:
nick: *
e-mail:
komentarz: *
* - pola obowiązkowe

Newsletter

Dołącz do odbiorców naszego biuletynu i nie przegap kolejnych wpisów!

do góry
Na skróty:
  • strony internetowe
  • pozycjonowanie stron www
  • copywriting
  • reklama w Google
  • grafika użytkowa
  • case study
Najnowsze projekty:
Projekt i wykonanie strony internetowej dla firmy EMKA z Mielca
Świeży i nowoczesny logotyp dla mieleckiej firmy EMKA. Mieszanka jasnych kolorów w połączeniu z literami M i K.
Realizacja projektów graficznych oraz druku wizytówek i ulotek dla mieleckiej firmy EMKA
Projekt i wykonanie strony internetowej dla Rzeszowskiej firmy ATOM - korepetycje i kursy z chemii
Projekt graficzny, wykonanie strony internetowej oraz tekstów dla rzeszowskiej firmy PRO-ART.
Projekt graficzny oraz przygotowanie do druku serii plakatów Feel good drinks
Projekt graficzny i realizacja folderu promocyjnego marki Corby.
Projekt graficzny oraz wykonanie strony internetowej grafika komputerowego z Rzeszowa.
Projekt graficzny sklepu internetowego TradeSport oferującego markowe obuwie sportowe.
Projekt graficzny strony internetowej restauracji Zajazd Dworek z Mircza.
Projekt graficzny oraz wykonanie strony internetowej Biura Projektowego Jan Dworzycki z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim.
Szybki kontakt:
606 131 724
Znajdź nas: