Szybki kontakt:
napisz do nas
lub zadzwoń 606 131 724
Napisz do nas
Masz pytanie? Napisz, czekamy na wiadomość od Ciebie!
imię, nazwisko *
adres e-mail *
telefon
treść wiadomości *
* - pola obowiązkowe


Blog

Rozszerzone kampanie Google AdWords

Od kilku tygodni wszyscy prowadzący działania reklamowe za pośrednictwem systemu Google AdWords posiadają na swoim koncie powiadomienie o wprowadzeniu możliwości rozpoczęcia działań w ramach kampanii rozszerzonych. Co dokładnie oznacza to rozszerzenie i czy faktycznie jest tak korzystne jak reklamuje to Google?
Jak wiemy reklama ogólna, skierowana „do nikogo” w dzisiejszych czasach jest po prostu nieskuteczna. Najważniejsza jest personalizacja i dopasowanie treści reklamy do grupy odbiorców naszych produktów/usług, która ma zareagować w sposób, który zaplanowaliśmy (najczęściej zakupem lub skorzystaniem z usług). Google doskonale to rozumie dlatego udostępniło kampanie rozszerzone w Google AdWords.

Do tej pory Google AdWords oferował możliwość prowadzenia kampanii w sieciach wyszukiwania, partnerach wyszukiwania oraz sieciach reklamowych. System umożliwiał również stworzenie oddzielnych kampanii, które wyświetlały się użytkownikom urządzeń mobilnych, jednak wymagało to powielania kampanii gdzie mogliśmy korygować treść oraz zaangażowane środki finansowe. Mogliśmy również dopasować lokalizację odbiorców naszej reklamy, jednak w żaden sposób nie mogliśmy wpłynąć na to jaką treść wyświetlimy osobom, które znajdują się nieopodal naszej firmy i z jakiego urządzenia aktualnie korzystają.

Rozszerzone kampanie Google AdWords otworzyły przed reklamodawcami wiele nowych możliwości zarówno jeśli chodzi o działania promocyjne jak i kontrolę tychże działań. Od teraz nie musimy tworzyć oddzielnych kampanii, które będziemy kierować na urządzenia mobilne – wystarczą dodatkowe, dopasowane treści. W tychże kampaniach możemy skierować większy lub mniejszy budżet na reklamy wyświetlane na smartfonach czy tabletach.

Dzięki nowym kampaniom możemy dopasować stawki do lokalizacji oraz urządzenia z jakiego korzysta nasz potencjalny klient. Jeśli na przykład prowadzimy kwiaciarnię i ktoś będąc w okolicy szuka na swoim telefonie firmy, która dostarczy bukiet na urodziny mamy, to właśnie nasza firma może wyświetlić się jako pierwsza. Wystarczy skorzystać z nowych możliwości związanych z kampaniami rozszerzonymi.

Podsumowując, dzięki kampaniom rozszerzonym możemy dopasować reklamy do cech potencjalnego klienta, lokalizacji w jakiej się znajduje oraz urządzenia z którego aktualnie korzysta. To doskonała wiadomość dla obecnych reklamodawców jak i nowych, którzy do tej pory zastanawiali się czy AdWords nie jest zbyt globalny jak na ich lokalny biznes. Teraz możemy „złapać” klienta, który korzysta z urządzenia mobilnego i znajduje się nieopodal naszej firmy albo skierować treść reklamy, która trafi właśnie do niego. Kampanie rozszerzone to narzędzie, które wymaga zaangażowania reklamodawców, dodatkowej pracy i czasu na oswojenie z systemem jednak może być niezwykle skuteczne i efektywne.

źródło zdjęcia: google.pl
Komentuj:
nick: *
e-mail:
komentarz: *
* - pola obowiązkowe

Newsletter

Dołącz do odbiorców naszego biuletynu i nie przegap kolejnych wpisów!

do góry
Na skróty:
  • strony internetowe
  • pozycjonowanie stron www
  • copywriting
  • reklama w Google
  • grafika użytkowa
  • case study
Najnowsze projekty:
Projekt i wykonanie strony internetowej dla firmy EMKA z Mielca
Świeży i nowoczesny logotyp dla mieleckiej firmy EMKA. Mieszanka jasnych kolorów w połączeniu z literami M i K.
Realizacja projektów graficznych oraz druku wizytówek i ulotek dla mieleckiej firmy EMKA
Projekt i wykonanie strony internetowej dla Rzeszowskiej firmy ATOM - korepetycje i kursy z chemii
Projekt graficzny, wykonanie strony internetowej oraz tekstów dla rzeszowskiej firmy PRO-ART.
Projekt graficzny oraz przygotowanie do druku serii plakatów Feel good drinks
Projekt graficzny i realizacja folderu promocyjnego marki Corby.
Projekt graficzny oraz wykonanie strony internetowej grafika komputerowego z Rzeszowa.
Projekt graficzny sklepu internetowego TradeSport oferującego markowe obuwie sportowe.
Projekt graficzny strony internetowej restauracji Zajazd Dworek z Mircza.
Projekt graficzny oraz wykonanie strony internetowej Biura Projektowego Jan Dworzycki z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim.
Szybki kontakt:
606 131 724
Znajdź nas: